Hematolog Agnieszka Skubiszak

Hematolog – Poznań / Przeźmierowo

Specjalista II stopnia w zakresie chorób wewnętrznych oraz specjalista hematolog.

Absolwentka Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu.

Aktualnie zatrudniona w Oddziale Hematologii Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji przy ul. Dojazd 34 w Poznaniu.

Wieloletnie doświadczenie zarówno w pracy w Oddziale Szpitalnym jak i Poradni Specjalistycznej.

W latach 2002-2007 odbyła specjalizację z chorób wewnętrznych w Oddziale Chorób Wewnętrznych i Hematologii Szpitala im. J. Strusia w Poznaniu.

W latach 2010-2012 odbyła specjalizację z hematologii w Oddziale Hematologii i Chorób Rozrostowych Układu Krwiotwórczego Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wielkopolskim, jednocześnie pracując w Oddziale Chorób Wewnętrznych i Hematologii Szpitala im. J. Strusia w Poznaniu.

Członek Polskiego Towarzystwa Hematologów i Transfuzjologów .

Autor i współautor publikacji w dziedzinie hematologii w czasopismach fachowych m.in. „Blood” (tygodnik Amerykańskiego Towarzystwa Hematologów – ASH).

Badacz wielu badań klinicznych m.in. „Ligand” – leczenie chłoniaków skórnych T- komórkowych; „META 3” – agranulocytoza jako rezultat leczenia Metamizolem „SHIRE” – leczenie nadpłytkowości; „RECOVER II” i „REMEDY” – leczenie zakrzepicy żył głębokich; „CELLTRION” – leczenie chłoniaków indolentnych (FL), „POLARIX” – leczenie chłoniaków o wyższym stopniu złośliwości.

W ramach ustawicznego kształcenia zawodowego bierze udział w zjazdach m.in. Polskiego Towarzystwa Hematologów i Transfuzjologów (PTHiT), Polskiej Szkoły Hematologii, czasopisma Hematologia, Polskiej Grupy Szpiczakowej, Polskiej Grupy ds. Leczenia Białaczek u Dorosłych, Polskiej Grupy Badawczej Chłoniaków  oraz EHA (European Hematology Association).

Zajmuje się diagnostyką i leczeniem niedokrwistości, zaburzeń krzepnięcia, chorób mieloproliferacyjnych, zespołów mielodysplastycznych, chorób limfoproliferacyjnych, ostrych białaczek.Psychiatra Krzysztof Pawełczyk

Lek.

Psychiatra – Poznań, Przeźmierowo

Lekarz rezydent w trakcie 3. roku specjalizacji z psychiatrii, absolwent studiów dziennych na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Obecnie również w toku magisterskich studiów psychologicznych na Uniwersytecie SWPS w Poznaniu oraz w trakcie szkolenia psychoterapeutycznego w Szkole Psychoterapii Psychodynamicznej Krakowskiego Centrum Psychodynamicznego, placówce rekomendowanej przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne. Posiada certyfikat ukończenia Szkolenia 101 w nurcie Analizy Transakcyjnej.

Doświadczenie zawodowe zdobywał na Oddziale Detoksykacji z Pododdziałem Psychiatrii i Psychiatrii Sądowej w Centrum Zdrowia Psychicznego HCP, w Poradni Zdrowia Psychicznego, Poradni Leczenia Uzależnień. Obecnie pracuje w Wojewódzkim Szpitalu dla Nerwowo i Psychicznie Chorych “Dziekanka” w Gnieźnie na Oddz. Ogólnopsychiatrycznym.
Zajmuje się m. in. farmakoterapią zaburzeń nastroju, lękowych, psychotycznych, zaburzeń osobowości, bezsenności, skutków przewlekłe stresu, wspomaganiem przy leczeniu uzależnień. W pracy z pacjentem wykorzystuje zarówno wiedzę psychiatryczną (modele neurofizjologiczne, molekularne, genetyczne) jak i spojrzenie psychologiczne: konceptualizując problemy pacjenta korzysta z narzędzi teorii relacji z obiektem, teorii przywiązania oraz elementów analizy transakcyjnej.
Leczone choroby:
 • Depresja
 • Schizofrenia
 • Choroba afektywna dwubiegunowa
 • Nerwica
 • Zaburzenia lękowe
 • Bezsenność
 • Zaburzenia emocjonalne
 • Zaburzenia psychiczne
 • Psychoza
 • Zaburzenia osobowości
 • Nerwica natręctw
 • Stres
 • Zaburzenia psychosomatyczne
 • Stres mniejszościowy
 • Psychiatria dorosłych
Indywidualna Praktyka Lekarska


Kardiolog dziecięcy lek. Marcin Grytczuk

specjalista kardiolog dziecięcy

Marcin Grytczuk – ZnanyLekarz.pl

Kardiolog dziecięcy – Poznań / Przeźmierowo

specjalista kardiolog dziecięcy

Absolwent Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Członek Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego oraz Association for European Paediatric and Congenital Cardiology.

Zajmuje się diagnostyką i leczeniem chorób układu krążenia u dzieci. Zainteresowania zawodowe obejmują w szczególności diagnostykę echokardiograficzną oraz przezskórne leczenie wybranych wad układu krążenia.

Leczone choroby układu krążenia:

 • wrodzone wady serca
 • zaburzenia rytmu serca
 • choroby mięśnia sercowego w tym kardiomiopatie
 • niewydolność serca
 • omdlenia


Specjalista chorób płuc / Specjalista chorób wewnętrznych Hanna Winiarska

Dr n. med. - specjalista chorób płuc, specjalista chorób wewnętrznych

Hanna Winiarska – ZnanyLekarz.pl
 

Pulmonolog – Poznań / Przeźmierowo

Absolwentka Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu (2011). Aktualnie od 2015 roku pracuje w Klinice Pulmonologii, Alergologii i Onkologii Pulmonologicznej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. W 2018 r. uzyskałaa tytuł specjalisty z zakresu chorób wewnętrznych, w 2021 w dziedzinie chorób płuc. W 2021 roku obroniła tytuł doktora nauk medycznych.

Koordynator medycznym Szpitala Tymczasowego MTP.

Posiada doświadczenie w diagnostyce oraz leczeniu ostrych i przewlekłych chorób układu oddechowego, między innymi: astmy, przewlekłej obturacyjnej choroby płuc, przewlekłego kaszlu, zaburzeń oddychania podczas snu, przewlekłej niewydolności oddechowej, nowotworów płuc, chorób śródmiąższowych, powikłań z zakresu układu oddechowego po przechorowaniu COVID.

Specjalizacja z zakresu chorób wewnętrznych umożliwia holistyczne podejście do Chorego, z uwzględnieniem jego wielochorobowości.

Nauczyciel akademicki, autorka wielu publikacji naukowych dotyczących chorób płuc.Ortopeda Paweł Chodór

specjalista ortopeda

Paweł Chodór – ZnanyLekarz.pl
 

Ortopeda – Poznań / Przeźmierowo

Lekarz ortopeda wykonujący USG (górnej i dolnej kończyny oraz bioderek dzieci – preluksacja), z doświadczeniem ambulatoryjnym i szpitalnym (m.in. endoprotezoplastyka stawu kolanowego i biodrowego). W swojej pracy naukowej skupia się na zagadnieniach związanych z endoprotezoplastyką stawu kolanowego. Regularnie uczestniczy w zjazdach Polskiego Towarzystwa Ortopedycznego i Traumatologicznego oraz European Federation of National Associations of Orthopaedics and Traumatology (EFORT).

Zakres leczenia obejmuje schorzenia oraz urazy narządu ruchu (kończyn dolnych i górnych oraz kręgosłupa) u dorosłych i dzieci.

Główne zainteresowania to choroby i urazy stawów kończyny dolnej, m.in. choroba zwyrodnieniowa stawu biodrowego i kolanowego, konflikt udowo-panewkowy (FAI), urazy więzadłowe stawu kolanowego, uszkodzenia łąkotkowe, uszkodzenie chrząstki stawowej, choroby stawu rzepkowo-udowego, urazy stawu skokowego i śródstopia etc.

Najczęstsze typowe procedury zabiegowe w ortopedii to: punkcje (nakłucia) i aspiracje płynu ze stawów pod kontrolą USG, iniekcje (wstrzyknięcia) dostawowe oraz okołostawowe, iniekcje do pochewek ścięgnistych oraz kaletek maziowych, odbarczenie ganglionów, torbieli podkolanowych etc. Preparaty używane do iniekcji to m.in. Diprophos, Depo-Medrol, preparaty kwasu hialuronowego oraz preparaty osocza bogatopłytkowego.

Wybrane ukończone kursy:
AO Trauma Course – Basic Principles of Fracture Management
AO Trauma Course – Advanced Principles of Fracture Management
“Endoprotezoplastyka pierwotna stawu kolanowego – PFC Sigma”
Zimmer Biomet Institute Masterclass “Challenges in Knee Arthroplasty”
Johnson&Johnson “EMEA Conservative Hip Arthroplasty Symposium”
USG narządu ruchu
Kurs doskonalący – USG stawów biodrowych u dzieci i niemowląt.Chirurg naczyniowy Paweł Zawadzki

chirurgia naczyniowa

Paweł Zawadzki – ZnanyLekarz.pl
 

Chirurg naczyniowy – Poznań / Przeźmierowo

Wykształcenie zdobył na Uniwersytecie Medycznym im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu (2007-2013). Obecnie specjalizuje się pracując w Klinice Chirurgii Naczyniowej, Wewnątrznaczyniowej, Angiologii i Flebologii w Szpitalu Klinicznym im. Przemienienia Pańskiego w Poznaniu.

Członek Polskiego Towarzystwa Chirurgii Naczyniowej, Europejskiego Towarzystwa Chirurgii Naczyniowej (ESVS) oraz sekretarz Oddziału Wielkopolskiego Towarzystwa Chirurgów Polskich. W 2018 r. odbył dwumiesięczny staż w Belgii, pracując pod kierownictwem prof. Franka Vermassena, w departamencie Chirurgii Naczyniowej Szpitala Uniwersyteckiego w Gandawie (UZ Gent).

Zakres świadczeń:

USG Doppler układu tętniczego oraz żylnego,

kwalifikacje do leczenia zabiegowego w ramach chirurgii naczyniowej,

chirurgia tętnic i żył – metody chirurgiczne i endowaskularne (wewnątrznaczyniowe),

zachowawcze leczenie chorób naczyń,

kontrola i opieka pooperacyjna.

 

* w trakcie specjalizacjiPatomorfologia Sławomir Wiśniewski

dr n. med.

Patomorfologia – Poznań / Przeźmierowo

Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.

 

Wykonuje biopsje:

 • tarczycy
 • ślinianek
 • piersi (odbarczenie torbieli)
 • węzłów chłonnych z podejrzeniem przerzutów


Radiolog Janusz Smól

lekarz radiolog

Radiolog – Poznań / Przeźmierowo

Absolwent Wydziału Lekarskiego  Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.

Zajmuje się diagnostyką obrazową, w szczególności badaniami:

 • USG jamy brzusznej,
 • USG tarczycy,
 • USG tkanek miękkich (z wyjątkiem USG piersi oraz naczyń).

Współautor publikacji naukowych z dziedziny radiologii.

Członek Polskiego Lekarskiego Towarzystwa Radiologicznego.Chirurg naczyniowy Maciej Zmysłowski

chirurgia naczyniowa

Chirurg naczyniowy – Poznań / Przeźmierowo

Absolwent Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu.
Od początku pracy zawodowej związany z Oddziałem Klinicznym Chirurgii Ogólnej i Naczyń Szpitala Klinicznego Przemienienia Pańskiego przy ul. Długiej w Poznaniu, gdzie w 2020 roku uzyskał specjalizację w dziedzinie chirurgii ogólnej oraz sukcesywnie pogłębia wiedzę i doświadczenie w zakresie chirurgii naczyń.
W 2015 odbył kilkumiesięczny staż w Klinice Chirurgii Naczyń Szpitala Uniwersyteckiego w Salzburgu.
Otworzył przewód doktorski i prowadzi badania poświęcone tematyce genetycznego podłoża żylaków kończyn dolnych.
Uczestnik krajowych i międzynarodowych konferencji chirurgii naczyniowej.
Zakres świadczeń:
 • diagnostyka USG Dopppler układu żylnego i tętniczego
 • leczenie zachowawcze chorób naczyń
 • kwalifikacja do zabiegów chirurgii naczyniowej
 • chirurgia układu żylnego i tętniczego
 • wizyty i kontrole poszpitalne
 * w trakcie specjalizacji


Kardiolog Wojciech Seniuk

Kardiolog – Poznań / Przeźmierowo

dr n. med.

specjalista kardiolog

Jest absolwentem Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. W 2007 uzyskał tytuł doktora nauk medycznych na podstawie rozprawy doktorskiej pt.: „Morfologiczna ocena obrazu płatków zastawki aortalnej, zatok wieńcowych oraz aorty wstępującej w procesie starzenia”

Od 2001 roku pracuje w Szpitalu Klinicznym im. Przemienienia Pańskiego Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, przy ulicy Długiej, obecnie jako starszy asystent Oddziału Kardiologii.

Zajmuje się:

– inwazyjnym i nieinwazyjnym (farmakologicznym) leczeniem zaburzeń rytmu serca
– diagnostyką kardiologicznych przyczyn omdleń
– poradami ogólno-kardiologicznymi
– prowadzi konsultacje pacjentów z chorobami serca

 

Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego (PTK) Sekcja Rytmu Serca PTK oraz międzynarodowych stowarzyszeń kardiologicznych m.in. European Society of Cardiology (ESC), European Heart Rhythm Association (EHRA)

Jest autorem oraz współautorem licznych prac naukowych. Dorobek naukowy dostępny na stronach Biblioteki Głównej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu

Indywidualna Praktyka Lekarska