Fizjoterapeuta pediatryczny Paulina Kubowicz

Fizjoterapeuta  – Poznań / Przeźmierowo

Studia magisterskie fizjoterapii ukończyłam na Uniwersytecie Medycznym im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu w 2009 roku. Od 10 lat zajmuję się rehabilitacją pediatryczną. Usprawnianie najmłodszych pacjentów jest moją pasją, dlatego też stale kształcę się w dziedzinie rehabilitacji niemowląt i dzieci starszych z zaburzeniami rozwoju. Regularnie biorę udział w szkoleniach i konferencjach prowadzonych przez nauczycieli światowej sławy.

W 2011 roku ukończyłam podstawowy kurs NDT-Bobath, następnie NDT-Bobath Baby, a także zaawansowany kurs NDT-Bobath Baby. Kilkukrotnie asystowałam na kursach NDT-Bobath u boku instruktorów. Podnosząc swoje kwalifikacje uskuteczniam terapię dzieci.

Dużo uwagi przykładam do analizy problemu dziecka, a następnie do planowania terapii i współpracy z Rodzicami. Podczas oceny rozwoju niemowląt posługuję się metodą Prechtla, skalą TIMP, HINT, a także Alberta. Dzięki temu potrafię ocenić poziom funkcjonowania niemowląt i wdrożyć odpowiednią terapię, a także stymulację rozwoju.

Ukończenie kursu integracji sensorycznej pozwala mi na wychwycenie problemu przetwarzania sensorycznego już w pierwszych miesiącach życia.

Obok rehabilitacji, zajmuję się również oceną rozwoju wcześniaków i niemowląt urodzonych o czasie.

 Specjalizuję się w pracy z problemami niemowląt oraz dzieci z:

– zaburzeniami ośrodkowego układu nerwowego

– mózgowym porażeniem dziecięcym

– przepukliną oponowo-rdzeniową

– wadami genetycznymi

– wcześniactwem

– asymetrią

– dysharmonią rozwoju

Indywidualna Praktyka