Wszelkie podejrzenia chorób serca powinny być sprawdzone za pomocą badań diagnostycznych. Szczegółowe wyniki umożliwiają bowiem skuteczną ocenę stanu zdrowia pacjenta oraz dobranie metod leczenia, które mogą uratować komuś życie. Jednym z takich badań jest echo serca. Poznań jest miastem, w którym w placówce BO.MEDICA wykonasz je bez jakiegokolwiek problemu oraz długich kolejek.

Czym jest echo serca?

Taką nazwę nosi nieinwazyjne badanie umożliwiające ocenę pracy jednego z najważniejszych organów człowieka. W medycynie metoda ta nazywana jest też często echokardiografią. Na jej podstawie lekarz ocenia anatomiczną strukturę serca, jego kurczliwość, budowę i pracę zastawek oraz przepływ krwi przez organ. Badanie daje więc szereg niezbędnych dla specjalisty informacji. Echo serca/echokardiografia pozwala ponadto diagnozować obecność płynu w worku osierdziowym (tym, który otacza serce), stwierdza przebyty zawał czy wykrywa nowotwór organu.

Szybko i bezboleśnie – czyli o tym, jak wygląda badanie echa serca

Wiele osób, które muszą wykonać to badanie zastanawia się na czym polega echo serca. Najczęściej metoda ta odbywa się przez klatkę piersiową. Prosimy wówczas pacjenta o rozebranie się od pasa w górę i położenie się na leżance. Następnie nasz specjalista pokrywa skórę klatki badanego żelem i przykłada do niej głowicę aparatu. Dzięki falom dźwiękowym na monitorze widzi wówczas wszelkie kwestie związane z pracą organu. Uzupełnieniem takiego badania może być również echokardiografia przezprzełykowa. Wówczas diagnoza stawiana jest na podstawie danych zebranych przez niewielką sondę wprowadzoną przez przełyk. Ile trwa echo serca? Średnio to ok. 25 minut. Czas badania w dużej mierze zależy od problemów, z którymi boryka się pacjent.

Echa serca – normy?

Wynik badania jest często nie satysfakcjonujący dla pacjenta. Zawiera wiele liczb, które są po prostu niezrozumiałe. Sporo osób korzysta wówczas z tego, co napisane jest w Internecie. Porównywanie wyników z normami w sieci to działanie niewskazane. Próba zrozumienia wyniku echa serca bez szerszego spojrzenia na stan zdrowia i przebyte choroby może doprowadzić bowiem do wysnucia błędnych wniosków. Z tego powodu warto pozostawić tę kwestię specjaliście. Kardiolog po otrzymaniu wyniku badania echa serca będzie w stanie ocenić, jak funkcjonuje organ i jakie leczenie należy zastosować, aby zadbać o zdrowie pacjenta.

Ceny w BO.MEDICA – ile kosztuje echo serca?

W naszych placówkach wiemy, że dla pacjenta niezwykle ważny jest profesjonalizm i jakość przeprowadzanych badań oraz adekwatna do nich cena. Nasi specjaliści działają wyłącznie na nowoczesnym sprzęcie, który pozwala na otrzymanie wyników odzwierciedlających realny stan zdrowia. Badanie echo serca kosztuje u nas 100 zł. To niewygórowana cena, za jaką sprawdzisz, jak działa Twoje serce i co warto zrobić, aby lepiej o nie zadbać.