Problem znamion dotyczy wielu osób. Część z tzw. pieprzyków pojawia się na skórze już od momentu urodzenia, inne zaś rozwijają się wraz z etapem dojrzewaniem. W większości przypadków znamiona nie są powodem do strachu i nie stanowią jakiegokolwiek zagrożenia dla zdrowia i życia. Niektóre z pieprzyków wymagają jednak bacznej obserwacji, a w razie zachodzenia zmian w ich strukturze, natychmiastowej interwencji. Wówczas warto zdecydować się na profesjonalne usuwanie znamion. Poznański gabinet BO.MEDICA oferuje swoje usługi również w tym zakresie.
Sposób na znamiona – elektrokoagulacja w Poznaniu
W klinice Bo.Medica Poznań usuwanie znamion wykonujemy metodą elektrokoagulacji. Pod tajemniczo brzmiącą nazwą nie kryje się nic innego jak skuteczna, szybka i bezbolesna metoda usuwania wszelkich zmian. Stosowana jest ona zarówno w medycynie, jak i kosmetologii. Zmienione chorobowo miejsca poddawane są działaniu specjalnej elektrody, która je wypala. Efekt jest natychmiastowy, a pacjent nie odczuwa przy tym jakichkolwiek nieprzyjemności. Po zabiegu możliwe jest wystąpienie w miejscu usuniętego znamienia delikatnego obrzęku lub zsinienia jednak objawy te ustępują w krótkim czasie. Elektrokoagulacja zapewnia m.in. trwałe usuwanie kurzajek. Poznań jest miastem, w którym znajduje się nasz gabinet, gdzie wykonasz ją bez jakichkolwiek problemów.
Kiedy zdecydować się na usuwanie brodawek?
O tym, czy jakiekolwiek zmiany skórne wymagają interwencji chirurgicznej powinien zadecydować lekarz. Zazwyczaj bierze on pod uwagę asymetrię pieprzyka, wygląd jego brzegu, kolor, wielkość oraz ewentualne powiększenie zmiany. Na tej podstawie proponuje właściwe dla pacjenta rozwiązanie. Na usuwanie pieprzyków nie powinno decydować się zapobiegawczo. Zabieg powinien być podyktowany wyłącznie przesłankami zdrowotnymi.
Jak przebiega proces usuwania znamion?
Zabieg trwa zazwyczaj ok. 30 minut. Wykonywany jest on w miejscowym znieczuleniu. Za wyborem tej metody przemawia jej skuteczność, szybki czas gojenia powstałej ranki i późniejszy efekt wizualny. Warto pamiętać, że tego rodzaju zabiegu nie powinno stosować się przy podejrzeniu, że dana zmiana może mieć złośliwy charakter. Usuwanie znamion metodą elektrokoagulacji uniemożliwia bowiem pobranie tkanki do badania histopatologicznego.