Wszelkie zaburzenia pracy serca pojawiające się okresowo o różnych porach zdiagnozuje holter EKG. W Poznaniu takie badanie wykonasz w gabinecie BO.MEDICA. Dzięki tej metodzie praca jednego z najważniejszych organów człowieka jest rejestrowana przez 24 godziny na dobę. W tym czasie można wykonywać normalne, codzienne czynności. Jak to możliwe?

Czym jest badanie EKG holter?

Holter EKG, monitor holterowski EKG – urządzenie rejestrujące pracę serca (EKG), w sposób ciągły, przez 24 godziny na dobę w celu późniejszej, szczegółowej, często komputerowej analizy. Jego wynalazcą był amerykański biofizyk Norman Holter. Starsze urządzenia zapisywały dane na standardowej kasecie magnetofonowej C120 z bardzo małą prędkością (2 mm/s), nowsze korzystają z pamięci flash. To całkowicie nieinwazyjna metoda, dzięki której możliwe jest wykrycie arytmii serca. Do klatki piersiowej pacjenta przyczepianych jest kilkanaście elektrod połączonych ze specjalnym aparatem, jaki montuje się na pasku. Urządzenie rejestruje pracę serca przez 24 godziny na dobę. Jedną z największych zalet EKG holtera jest to, że umożliwia on ocenę działania organu także podczas snu. Wówczas często ujawnia się arytmia związana z niedotlenieniem mięśnia serca.

Jak przygotować się na holter EKG?

Badanie nie wymaga specjalnego przygotowania. Nie boli i jest całkowicie bezpieczne dla zdrowia pacjenta. Warto wziąć jednak przed nim kąpiel, gdyż urządzenie nie jest wodoodporne, co uniemożliwia kąpiel przez kolejną dobę. Po upływie określonego czasu, aparat zostaje po prostu zdjęty, a lekarz wgrywa do komputera wyniki, jakie zarejestrował EKG holter. Monitor pokazuje wówczas wszelkie niezbędne informacje na temat stanu zdrowia pacjenta, które przydają się specjaliście do określenia dalszego sposobu leczenia.

Co może wykryć holter EKG?

Dzięki badaniu można rozpoznać przyczynę wszelkich zaburzeń rytmu serca, chorobę wieńcową, źródło omdleń czy obserwować pracę organu po przebytym zawale. Cena badania holterem EKG nie jest wygórowana, a informacje uzyskane dzięki tej metodzie są dla kardiologa nieocenioną pomocą w postawieniu trafnej diagnozy.

W BO.MEDICA Poznań – cennik za holter EKG

Korzystając z naszych usług nie musisz obawiać się długich kolejek czy sporych wydatków. Cena za holter EKG jest przystępna na każdą kieszeń. Koszt takiego badania to jedyne 100 zł. W zamian otrzymujesz profesjonalną obsługę oraz pomiar wykonany na najnowocześniejszym sprzęcie.

Cenna rada dotycząca holtera EKG

Na czas badania nie należy korzystać z telefonu komórkowego. Komórka może bowiem zaburzyć pracę urządzenia, co z kolei może doprowadzić do uzyskania błędnego wyniku.