W celu skutecznego zdiagnozowania zmian chorobowych w organizmie pacjenta, lekarze często zlecają rezonans magnetyczny. Poznań jest jednym z tych miast, w którym takie badanie bez przeszkód przeprowadzisz w jednej z placówek partnerskich BO.MEDICA. Dzięki niemu szybko i przede wszystkim bezboleśnie przekonasz się o swoim stanie zdrowia.

Jak przebiega badanie MRI w Poznaniu?

Rezonans to nieinwazyjne badanie, które oparte jest na działaniu pola magnetycznego. Urządzenie pobudza zawarte w organizmie człowieka protony wodoru, a te – emitując fale – dają na monitorze obraz stanu zdrowia pacjenta. Rezonans jest bezpieczny dla człowieka. Nie może być jednak wykonany u osób posiadających rozruszniki serca, klipsy na tętniakach, sztuczne stawy czy wewnątrzmaciczne wkładki. W przeciwnym wypadku wynik badania może być nieprawdziwy. Szczególną ostrożność powinny zachować także kobiety w ciąży oraz osoby wykonujące zawód wiążący się z tym, że w oku mogą znaleźć się opiłki metalu. Wówczas przed badaniem niezbędna będzie konsultacja okulistyczna.

Gdzie w Poznaniu zrobić rezonans magnetyczny?

W przypadku rezonansu magnetycznego możesz zarejestrować się w naszej placówce BO.MEDICA osobiście, telefonicznie i przez Internet. Pamiętaj, aby mieć przy sobie całą niezbędną dokumentację.
W BO.MEDICA otrzymasz  informacje dotyczące  możliwości wykonania rezonansu magnetycznego prywatnie. Cena nie jest wygórowana (skontaktuj się z nami w celu ustalenia szczegółów), a dodatkowo masz pewność, że sprzęt na jakim  wykonywane  jest to badanie, jest jednym z najnowocześniejszych w kraju. Badanie trwa zazwyczaj od ok. 15 do nawet 90 minut. Wszystko zależy od tego, pod jakim kątem jest robione.

Przygotowanie do rezonansu magnetycznego w Poznaniu

Rezonans magnetyczny to badanie całkowicie bezbolesne jednak wymaga odpowiedniego przygotowania. Na co najmniej 6 godzin przed wizytą należy poprzestać jedzenia i picia. Na samym badaniu warto założyć luźne ubranie, które będzie pozbawione jakichkolwiek metalowych elementów (np. guzików, paska itp.). Warto, aby panie przyszły bez makijażu – w niektórych kosmetykach zawarte są drobinki metali, które mogą wpływać na wynik badania.

Kiedy wykonać badanie?

Do pracowni rezonansu magnetycznego w Poznaniu należy zgłosić się w szczególności w przypadku problemów z układem nerwowym, podejrzeniu guza czy dolegliwości związanych z kręgosłupem (m.in. rozdwojenie rdzenia, rozszczepy). Badanie pomoże w postawieniu diagnozy i wdrożeniu skutecznego leczenia.