Medycyna estetyczna to szczególny rodzaj zabiegów, które zajmując się ciałem mają istotny wpływ na psychikę pacjenta. Dyscyplina ta pozwala usunąć niedoskonałości o różnym podłożu, co przekłada się na zwiększoną satysfakcję z własnego wyglądu. Początków medycyny estetycznej należy doszukiwać się jeszcze w starożytności. W czasach powszechnego kultu piękna w cywilizacjach starożytnych Egipcjan, Greków i Rzymian, jako dyscyplina medyczna pojawiła się w latach 70. XX wieku we Francji.

W NASZEJ OFERCIE DOSTĘPNE SĄ:
• PEELINGI (ZŁUSZCZANIE NASKÓRKA): CHEMICZNE/ MECHANICZNE; – kliknij, żeby dowiedzieć się więcej
• WYPEŁNIACZE: KWAS HIALURONOWY/ L-POLIMLEKOWY; – kliknij, żeby dowiedzieć się więcej
• TOKSYNA BOTULINOWA (POTOCZNIE BOTOKS); – kliknij, żeby dowiedzieć się więcej

W NASZYM GABINECIE KONSULTACJA DERMATOLOGICZNA WLICZONA JEST W CENĘ ZABIEGU!

Zmarszczki, blizny, cellulit, rozstępy, przebarwienia czy rozszerzone pory – z pomocą na każdy z tych problemów przychodzi dermatologia estetyczna. Poznański oddział BO.MEDICA oferuje szereg zabiegów, które pomogą zredukować lub zwalczyć wszystkie te niedoskonałości. Wykonasz je szybko, i bez czekania w długich kolejkach.

Nowoczesna dermatologia estetyczna – co to jest?

Medycyna estetyczna obejmuje szereg zabiegów zajmujących się kompleksową ochroną skóry oraz poprawą urody. Do najczęstszych zalicza się powiększanie ust, wypełnianie zmarszczek, redukowanie cellulitu, usuwanie znamion, peelingi (zarówno mechaniczne, jak i chemiczne), likwidację przebarwień czy blizn. Metody dobierane są do indywidualnych potrzeb pacjenta. Zależą od stanu jego zdrowia i problemów, z którymi się boryka. Zabiegi dermatologii estetycznej przebiegają sprawnie i szybko. W niektórych przypadkach wymagane jest jednak przeprowadzenie serii, która wzmocni dane efekty. Dzieje się tak np. w przypadku mezoterapii.

Czy peeling skóry jest potrzebny?

Aby cieszyć się piękną cerą czy ciałem niezbędna jest właściwa pielęgnacja. Czasem domowy peeling nie wystarcza i warto zaufać w tej kwestii profesjonalistom dermatologii estetycznej. W naszej ofercie znajdują się zabiegi złuszczające martwy naskórek przeznaczone dla osób borykających się z różnymi problemami. Trądzik, blizny czy zmarszczki wymagają odpowiedniego potraktowania, a nasi specjaliści medycyny estetycznej dobiorą rodzaj peelingu adekwatny do potrzeb pacjenta, który nie doprowadzi przy tym do zaostrzenia źródła problemu. Wykonają profesjonalny zabieg wnikający w głębsze warstwy skóry i zadbają o jej właściwą ochronę przy tym działaniu.

Pozbądź się wszelkich kompleksów

Dzięki dermatologii estetycznej można zlikwidować też źródło swoich kompleksów. Wąskie usta czy głębokie blizny nie stanowią jakiegokolwiek problemu. Można wypełnić je np. kwasem hialuronowym, dającym wspaniałe efekty w zakresie poprawy urody. W naszej ofercie znalazły się również zabiegi z użyciem toksyny otulinowej, czyli tzw. botoksu. Takie rozwiązanie sprawdzi się u osób, które chciałyby np. zniwelować zmarszczki mimiczne czoła czy okolic oczu.