Pomaga wykryć m.in. urazy, guzy, zwężenia tętnic czy zapalenia organów i jest jednym z badań dostarczającym lekarzom szeregu niezbędnych informacji na temat stanu zdrowia pacjenta – współczesna medycyna coraz częściej docenia to, co daje jej tomografia komputerowa. Poznań jest jednym z miast, w którym możesz wykonać ją bez problemu i długich kolejek. Zrobisz to w jednej z placówek partnerskich BO.MEDICA.

Szybka tomografia komputerowa w Poznaniu

Objaśnimy na czym jak przebiega tomografia komputerowa z perspektywy pacjenta. Badanie złożone jest z kilku etapów. Na początku lekarz przeprowadza z pacjentem wywiad. Tą drogą może on wyeliminować ewentualne przeciwwskazania do wykonania badania, które mogłyby mieć wpływ na jego wynik. Następnie radiolog prosi pacjenta o ułożenie się w urządzeniu i przystępuje do skanowania ciała. Tomografia komputerowa jest całkowicie bezbolesna. W niektórych przypadkach lekarz musi jednak podać pacjentowi dożylnie środek cieniujący. Umożliwi to uzyskanie właściwego obrazu na monitorze urządzenia. Kolejnym krokiem jest analiza wyników. Następnie opis badania wraz z dokumentacją zdjęciową trafia do pacjenta i lekarza prowadzącego.

Niska cena tomografii komputerowej w Poznaniu

Udając się do gabinetu BO.MEDICA masz pewność skorzystania z jednej z najatrakcyjniejszych ofert badań w stolicy Wielkopolski. Niska cena w połączeniu z nowoczesnym sprzętem, który nasze placówki partnerskie mają do dyspozycji sprawia, że chętnie odwiedza nas wielu pacjentów. Skontaktuj się z nami w celu uzyskania szczegółowych informacji i umówienia terminu badania.

Jak przygotować się do tomografii?

Aby uzyskać wiarygodny wynik badania pacjent powinien przyjść na czczo. Ostatni posiłek warto zjeść na jakieś 6 godzin przed wizytą. Niezwykle ważne jest także odpowiednie nawodnienie organizmu. W tym celu do 3 godzin przed badaniem należy wypić ok. 2 l niegazowanej wody. Skanowanie przebiega szybko i trwa od kilku sekund do kilku minut. Partnerskie pracownie tomografii komputerowej w Poznaniu działają sprawnie i robią wszystko, aby zapewnić pacjentowi pełen komfort badania.

Tomografia komputerowa: przeciwwskazania

Z tomografii przede wszystkim nie powinny korzystać kobiety w ciąży. Ponadto w wywiadzie przeprowadzanym przez lekarza trzeba wspomnieć o wszelkich chorobach, alergiach i przyjmowanych lekach. Na podstawie takich informacji specjalista podejmie decyzję o możliwości wykonania tomografii komputerowej u danego pacjenta.